Varga autósiskola Vác

06 /30 211 6655 @

Tantermi tanfolyamot
jelenleg nem indítunk
a képzés online formában zajlik.

Feltételek :

- elméleti tanfolyamhoz 16 év 6 hónap
- elméleti vizsgához 16 év 9 hónap
- gyakorlati vizsgához 17 év
- orvosi alkalmassági vélemény , melyet a háziorvos állít ki / az elméleti vizsgához kell /
- az alapfokú iskolai végzettséget az első vizsgán igazolni kell, nélküle újabb vizsga nem tehető
- első jogosítvány megszerzéséhez szükséges egy közúti elsősegélynyújtó vizsga , mely a Vöröskereszt keretein belül megszerezhető./ az okmányirodában kell bemutatni /

A tanfolyamról pár szó:

Két fő részből áll, egy elméleti és egy gyakorlati részből.

Az elméleti oktatás során megtanuljuk a közlekedési szabályokat , különféle vezetéselméleti témákat is érintünk , illetve minimális műszaki ismeretekre is szert tesz a tanuló.
A képzés jelenleg online formában zajlik.
Körülbelül a beiratkozás után 1 hónap elteltével kerül sor az elméleti vizsgára.
9 hónapon belül mindenképpen vizsgázni kell , sőt 12 hónapon belül sikeres kresz vizsgát kell tenni, különben a tanfolyam érvényét veszti.
55 kérdésre kell válaszolni, 75 pont a maximálisan szerezhető , ebből legalább 65-öt kell elérni a sikeres teljesítéshez.

A gyakorlati oktatás csak sikeres elméleti vizsga után kezdhető meg. Ez szintén két részre osztható.
Az első 9 órában az alapokat tanuljuk meg.
A többi 20 órát a forgalmi vezetés adja , melynek végén forgalmi vizsgát a 21. órában tehetünk.
A vezetés során 580 km-t kell teljesíteni.
A kresz vizsgától számítottan 2 év áll rendelkezésre a sikeres forgalmi vizsga letételéhez.
Csak forgalmi vizsgát kell tenni, melynek időtartama 60 perc.
Indulás előtt végre kell hajtani a jármű kötelező ellenőrzését.
A forgalomban az alábbi manőverezési feladatok közül 1 db parkolási és 1db megfordulási feladatot kell végrehajtani:
- 90 ° előremenetes parkolás / jobbra vagy balra /
- 90 ° hátramenetes parkolás / jobbra /
- párhuzamos parkolás a járdaszegéllyel
/ előremenetben vagy hátramenetben /
- megfordulási manőver
/ Y vagy egyívű megfordulás /

Irodánk nyitvatartása:

H-P: 12-16 óráig
Vác, Naszály út 2.
            Akár
állami támogatással

Ha még nem töltötted be a 20 életévet , vagy csecsemőgondozási díjban, gyermekgondozási díjban vagy a családok támogatásáról szóló törvény szerinti gyermekgondozást segítő ellátásban részesülsz, akkor a sikeres kresz vizsgádat követően jogosult lehetsz 25000 Ft állami visszatérítésre, így olcsóbb lesz a jogosítvány megszerzése.

A részletekért kattints !

B kategória részletes tájékoztatója